Naujienos

Skolų pirkimas: ką daryti, jei jūsų skolą nupirko skolų administravimo įmonė?

Ar žinote, kas yra skolų pirkimas? Kiekvienas, turintis ilgalaikių, nesumokėtų skolų, gali su tuo susidurti. Jūsų skolą už tam tikrą sumą iš jūsų kreditoriaus (skolintojo) gali perimti/nupirkti kita įmonė. Dažniausiai tai būna specializuotos skolų administravimo įmonės, kurios dažnai turi daugiau patirties skolų atgavime nei jūsų kreditorius. Jei jūsų kreditorius su skolų administravimo įmone sudarė skolų pirkimo-pardavimo sutartį (arba reikalavimo teisių perleidimo sutartį), tuomet nuo skolos perėmimo momento jūs tampate skolingas jau naujajam kreditoriui.

Ką jums reikia žinoti, jei jūsų kreditorius sudarė tokią sutartį? EASY DEBT SERVICE specialistai dalinasi patarimais, kokius namų darbus reikia atlikti, kad būtų galima sklandžiai sudaryti susitarimą dėl skolos grąžinimo. 

Pirmas žingsnis: skambutis 

Skolų perleidimai gali vykti ir be jūsų žinios. Apie įvykusį skolos perleidimą sužinosite gavę raštišką pranešimą iš naujojo kreditoriaus. Gavus laišką, rekomenduojame kuo greičiau susisiekti su naująja skolas administruojančia įmone. Jei gavę pranešimą nesusisieksite dėl skolos dengimo, gali būti kad įmonės darbuotojai ir patys jums paskambins. Svarbiausia sulaukus tokio skambučio reaguoti ramiai ir išklausyti teikiamą informaciją. Taip galėsite jau pokalbio metu apgalvoti, ką daryti toliau. Nors dar pasitaiko situacijų, kai sužinote, jog Jums skambina skolų valdymo įmonė, norisi mesti ragelį, prašome prisiminti, jog skolų išieškojimo bendrovės stengiasi Jums padėti atsikratyti susikaupusių skolų ir sprendimo, kaip tai padaryti. Ieškos kartu su jumis, todėl patartina bendradarbiauti su skolų administratoriumi kaip su žmogumi, kuriuo pasitikite. Užmegzkite žmogišką ryšį: paaiškinkite savo situaciją. Papasakokite, kodėl negalėjote grąžinti skolos. Kalbėkite ramiai ir mandagiai. Faktus dėstykite aiškiai ir suprantamai. Konstruktyvus pokalbis gali padėti greičiau rasti sprendimą dėl skolos grąžinimo.

Antras žingsnis: įsitikinkite, kad pokalbio metu bendravote su skolų išieškojimo bendrove 

Didėjant telefoninių sukčių bei kibernetinių įsilaužėlių skaičiui, EASY DEBT SERVICE įspėja, kad pasitaiko atvejų, kai siekdami finansinės naudos su jumis gali susisiekti ir apsišaukėliai skolų išieškotojai. Tad iš kokių požymių galite atskirti, kad su jumis susisiekę asmenys, pranešę apie tai, kad įvyko skolų pirkimas, yra sukčiai? Štai keli pavyzdžiai, kurie padės Jums geriau įsivertinti skambinančiojo patikimumą:

  • Skambinantysis nepateikia konkrečios informacijos. Pavyzdžiui, tiksliai nežino, kada įvyko skolų pirkimas. Negali įvardyti jūsų kreditoriaus duomenų, skolos sumos.
  • Verčia nedelsiant sumokėti pinigus bankiniu pavedimu arba išankstinio mokėjimo kortele.
  • Grasina kalėjimu, policija.
  • Įspėja, kad nesumokėjus sumos, perduos informaciją apie skolą jūsų vadovui, draugams, giminėms. Remiantis Europos sąjungoje priimtu Bendruoju duomenų apsaugos reglamentu (BDAR) be jūsų leidimo jokia įmonė negali atskleisti jums jautrios informacijos kitiems asmenims.
  • Prašo jūsų bankinio prisijungimo duomenų, slaptažodžių ir pan.
  • Skambina nepatogiu metu, pavyzdžiui, vėlai vakare, anksti ryte arba net naktį.

Tik įsitikinę, kad su jumis susisiekė teisėta skolų administravimo įmonė, imkitės tolimesnių veiksmų.

Trečias žingsnis: skolos grąžinimo planas

 Po skambučio suraskite visus duomenis apie turimą skolą (turimas skolas). Peržiūrėkite savo skolų sutartis, kredito ataskaitas, visus duomenis, kuriuos turite, kad pasitikslintumėte visą informaciją. Tai svarbu, jei norite, kad derybos vyktų sklandžiai. Jeigu jums reikia daugiau informacijos, parašykite laišką skolas administruojančiai įmonei su prašymu pateikti turimą informaciją apie skolą.

Galbūt jums iš pradžių atrodys, kad negalėsite išmokėti savo skolos, tačiau nepasiduokite panikai. Pirmiausia, įvertinkite savo finansinius įsipareigojimus ir prioritetus. Dažniausiai išskiriamos šios keturios kategorijos, kurioms būtinos išlaidos:

  • maistas;
  • komunalinės paslaugos;
  • namų išlaikymas;
  • transportas. 

Jeigu pasirūpinote šiais keturiais prioritetais ir jums liko 10 eurų, tai ir bus suma, kurią galėsite skirti skolos grąžinimui. Antra, žinodami savo finansinių galimybių ribas, galite pradėti derybas su skolų administravimo įmone. Jei anksčiau turėjote sunkumų su ankstesniu skolintoju dėl mokėjimo sumų ar terminų, su naująja skolų administravimo įmone jums gali pavykti susitarti dėl palankesnių sąlygų. Rekomenduojama susitarimą su įmone patvirtinti raštiškai. Jeigu įvertinę savo galimybes, supratote, kad skolos greitu metu grąžinti negalite – prašykite patarimų ir pagalbos, specialistai yra pasirengę jums padėti. Netinkama taktika tariantis dėl skolos grąžinimo yra ignoruoti skambučius ir pranešimus bei pažadėti to, ko negalėsite ištesėti. Skolų grąžinimo planas turi būti vykdomas, todėl pritaikykite tokias finansų valdymo strategijas, kurios tiks būtent jūsų situacijai.

Pokalbiai su skolų administravimo įmonėmis iš pradžių gali atrodyti nemalonūs, tačiau jų vengimas skolos savaime nepanaikins, o delspinigiai ir palūkanos tik augs. Todėl nedelskite ir kuo greičiau imkitės veiksmų. Išdrįskite kreiptis pagalbos – ilgametę patirtį turintys specialistai galės pasiūlyti geriausią sprendimą net sunkioje situacijoje.

Skolų pirkimas
Sveiki, Domina skolų pardavimas? Mes Jums galime padėti. Pateikite norimų (-os) parduoti skolų (-os) sąrašą ir atsakymą el. paštu Jums pateiksime jau kitą darbo dieną!
Pildyti formą